Zadzwoń: 533-505-500 Zadzwoń: 533-505-500

Detoks Alkoholowy z Dojadem do Domu

Detoks (często nazywany odtruciem bądź detoksykacją alkoholową) jest jednym z pierwotnych etapów, stosowanych przy wychodzeniu z alkoholizmu. Detoks alkoholowy powinien być przeprowadzany pod pilnym nadzorem doświadczonych lekarzy. Którzy podczas zabiegu odtruwania kontrolują stan oraz reakcję organizmu na podawane leki. Detoksykacja alkoholowa jest pierwszym krokiem w kierunku zwalczenia choroby alkoholowej. Organizm zatruty alkoholem powinien zostać zneutralizowany, to znaczy, że powinien być poddany detoksykacji co najmniej kilka dni. Taka detoksykacja pozwala pacjentowi odzyskać i przywrócić do normalnego funkcjonowania organizmu. Dla uzależnionych ludzie to także bardzo dobry początek walki z nałogiem.

Doświadczenie

Nasz zespół - to doświadczeni lekarze oraz ratownicy medyczni

Bezpieczeństwo

Przed rozpoczęciem każdego zabiegu dokładnie sprawdzamy stan twojego zdrowia

Dyskrecja

Gwarantujemy naszym pacjentom pełną Dyskrecję oraz prywatność

Na czym polega detoks alkoholowy?

Detoksykacja alkoholowa polega na zapewnieniu opieki medycznej osobie, która przekroczyła dawkę spożytego alkoholu. Zazwyczaj taka osoba nie jest w stanie poradzić sobie z negatywnym działaniem alkoholu na organizm. Powoduje to zarówno choroby fizyczne, jak i psychiczne. Proces detoksykacji organizmu to nic innego jak poprawa zdrowia i stabilizacja procesów metabolicznych w ciele w okresie trzeźwości. Detoks organizmu nie jest leczeniem uzależnienia. Detoksykacja zatrucia jest głównie związana z eliminacją toksyn z organizmu, które powstały w wyniku picia zbyt dużej ilości alkoholu i niekorzystnie wpływają na aktywność organizmu. Wątroba, jest narażona na największe uszkodzenia, dlatego oczyszczanie wątroby z toksyn jest pierwszym krokiem do zdrowia.

zatrucie organizmu

Zadzwoń i dowiedz się o cenę odtrucia alkoholowego
w Warszawie i Okolicach

533-505-500 533-505-500

Dojeżdżamy do: Warszawa (Praga Południe, Praga Północ, Żoliborz, Mokotów, Wilanów, Ochota, Wola, Bemowo, Ursynów, Bielany, Białołęka, Targówek, Ursus, Wawer, Wesoła, Włochy) oraz w jego okolicach (Ząbki, Pruszków, Łomianki, Józefów, Legionowo, Piaseczno, Sulejówek, Otwock, Grodzisk Mazowiecki, Sochaczew, Góra Kalwaria). Także jest możliwy dojazd do innych miejscowości da dodatkową opłate.

Jak alkohol wpływa na wątrobę?
Czym jest regeneracja wątroby?

Nadużywanie alkoholu może prowadzić do wielu chorób wątroby, takich jak stłuszczenie, zapalenie i marskość. Wątroba to taki organ, który cały ciężar metabolizowania alkoholu. Podczas tego procesu mogą powstawać szkodliwe substancje, które powodują nieodwracalne uszkodzenia.

Etanol zawarty w alkoholu jest substancją, która jest szybko wchłania się z przewodu pokarmowego do organizmu. Jedynie niewielka jego część jest usuwana wraz z moczem i wydychanym powietrzem. Reszta idzie do wątroby. Etanol najpierw zostaje przekształcony do aldehydu octowego, dzięki enzymowi, a następnie do kwasu octowego. Zdolność metabolizowania alkoholu zależy od dehydrogenazy. Ciało każdej osoby wytwarza inną ilość tego enzymu. Aldehyd acetylowy otrzymany w wyniku przemiany jest toksyczną substancją, bardziej toksyczną niż etanol.

Alkoholowa choroba wątroby rozwija się etapami. Pierwszym etapem choroby wątroby jest jej stłuszczenie. Następnie komórki wątroby gromadzą tłuszcz i zaczynają ich początkowe uszkodzenia. Objawy mogą jeszcze nie pojawiać się lub być słabe.

Zapalenie wątroby jest drugim etapem uszkodzenia w wyniku picia nadmiernej ilości alkoholu. Są objawy:

 • osłabienie
 • zmęczenie
 • ból w prawej miednicy
 • czasami może również wystąpić żółtaczka lub puchlina brzuszna

Trzecim i nieodwracalnym etapem jest marskość wątroby, czyli zwłóknienie wątroby, spowodowane uszkodzeniem normalnego miąższu. Może również dojść do naruszenia układu krzepnięcia, żylaków przełyku, które stanowią ryzyko krwawienia z przewodu pokarmowego, obrzęku, wodobrzusza, utraty masy mięśniowej, nudności, wymiotów lub wzdęć. Dlatego detoksykacja jest bardzo ważnym krokiem do zdrowia po zatruciu alkoholem i jest używana przez ludzi, którzy nie radzą sobie z uzależnieniem. Dlatego po detoksykacji organizmu warto skonsultować się z lekarzami o dalszych procedurach związanych z leczeniem uzależnienia od alkoholu.

533-505-500

Przerwanie ciągu alkoholowego

Detoks alkoholowy jest jednym podstawowych sposobów na zwalczanie ciągu alkoholowego. Odtruwanie stosowaniem kroplówki łagodzi objawy zespołu abstynencyjnego. Warto zaznaczyć, że samodzielny detoks alkoholowy domowym sposobem, zazwyczaj jest nieefektywny. Polega on na przymusowym odstawieniu alkoholu, które tylko zwiększa ryzyko delirium bądź drgawek. W kac-pomoc robimy tylko profesjonalny detoks alkoholowy, który polega na podaniu płynów nawadniających, leków osłonowych, przeciwwymiotnych, przeciwbólowych, relaksacyjnych, a także podaniu witaminów, niezbędnych do normalnego funkcjonowania organizmu. W ten sposób organizm otrzymuje dawkę uzupełniających elektrolitów, które polepszają stan samopoczucia po nadmiernym spożyciu alkoholu. Dożylne podawanie leków ma prawie natychmiastowe działanie na organizm, w związku z czym pacjenci dość często odczuwają senność, spowodowaną odżywieniem mózgu za pomocą dostarczanej glukozy do krwi. Ile trwa detoks alkoholowy? Rekomendujemy detoksykację organizmu przez kilka dni. Po pierwszym odtruciu alkoholowym, pacjent poczuje duże polepszenie samopoczucia. Natomiast przy nadmiernym spożyciu alkoholu w ciągu dłuższego okresu rekomendowana jest kilkudniowa detoksykacja, która może przywrócić prawidłowe działanie organizmu bez alkoholu we krwi.

533-505-500

Jak to działa?

Umówienie Wizyty

Dyspozytorzy czekają na twój telefon 24/7.
Nasi ratownicy dojeżdża już w 45 minut.

Wywiad Medyczny

Przed zabiegiem przeprowadzimy indywidualny wywiad medyczny żeby sprawdzić stan Twojego zdrowia.

Zabieg

Podłączamy kroplówkę z preparatem, który zapewni Ci powrót do formy już podczas zabiegu.

Usługi przed i po Detoksie Alkoholowym

Przy problemach z nadmiernym spożyciem alkoholu warto także rozważyć odtruwanie organizmu (gdy problem nas spotkał po raz pierwszy). W przypadku uzależnienia alkoholowego warto się zastanowić nad zabiegiem implementacji esperalu.

Czy detoks jest tak ważny?

Alkohol powoduje zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu na poziomie fizjologicznym i umysłowym. Długotrwałe stosowanie alkoholu powoduje sterylizację, płukanie ciała mikroelementami i elektrolitami odpowiedzialnymi za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i hormonalnego. Łańcuchy narkotyków lub alkoholu często wiążą się z brakiem apetytu, niedożywieniem, więc straty nie są systematycznie uzupełniane. Istnieje całkowita rozregulowanie i zniszczenie ciała. Kiedy poziom substancji psychoaktywnej w ciele spada, organizm przeżywa szok i powoduje różne objawy:

 • Zaburzenia nastroju
 • Równowaga hormonalna. Problem dotyczy kilkudziesięciu kobiet. Coraz więcej z nich ma problemy z ciążą, nieregularnymi miesiączkami, problemami z utrzymaniem wagi i przeciwdziałaniem zespołowi napięcia przedmiesiączkowego.
 • Zniszczenie skóry, Skóra jest jednym z narządów odpowiedzialnych za eliminację toksyn, co również bardzo wpływa na jej stan.
 • Zmniejszenie energii
 • Zaburzenie pamięci i koncentracji
W zależności od długości, ilości i jakości używanego alkoholu lub innych substancji, jak również ogólnego stanu zdrowia człowieka, objawy te mogą być silniejsze lub słabsze. Każdy zespół odstawienia z jakiejkolwiek substancji lub czynności, zagraża życiu, dlatego ważne jest monitorowanie farmakologicznego aspektu terapii.

Jak rozpoznać uzależnienia od alkoholu?

Objawy uzależnienia alkoholowego

 • stwierdzenie, że alkohol relaksuje, zmniejsza napięcie i lęk, zmniejsza poczucie winy,   zachęca
 • szukaj okazji do spożywania alkoholu w miejscach, gdzie nie można tego zrobić, na przykład w pracy
 • zdolność do picia więcej alkoholu niż przedtem, tak zwana "silna głowa"
 • trudności w odtworzeniu zdarzeń, które wystąpiły podczas picia
 • pije alkohol sam
Istnieją 4 fazy alkoholizmu:
 1. Komunikacja - trwa od kilku miesięcy do kilku lat. Człowiek uzależniony od alkoholu odkrywa, że ​​picie alkoholu relaksuje i usuwa złożone emocje. Często sięga po kieliszki z przyjaciółmi i na przyjęciach.
 2. Ostrzeżenie fazowe - pacjent rozpoczyna tak zwane przerwy w podsumowaniu, czyli krótką amnezję związaną z alkoholem. Człowiek uzależniony od alkoholu coraz częściej szuka okazji do picia. Picie coraz częściej kończy się "łamaniem filmu" i kacem, który traktowany jest "klinem".
 3. Faza krytyczna - alkoholik traci kontrolę nad napojem. Piją struny przeplatane okresami abstynencji. On zaniedbuje swoje zdrowie, zaniedbuje rodzinę i zaczyna iść do pracy. Staje się bardziej agresywny i często pojawiają się konflikty rodzinne.
 4. Faza przewlekła - struny są bardzo długie, a okresy palenia są krótkie. Alkohol sięga po alkohol natychmiast po przebudzeniu i sam się upija. Tolerancja na alkohol spada. Osoba walcząca z alkoholizmem niszczy siebie i wszystkich wokół siebie. Istnieje degradacja zawodowa i społeczna. Alkohol staje się jedynym celem w życiu. Pojawiają się psychoza alkoholowa i halucynoza.
Kiedy można rozpoznać alkoholizm? Uzależnienie od alkoholu jest zespołem składającym się z co najmniej trzech z ośmiu objawów, które występowały od pewnego czasu w ciągu ostatniego roku. Uzależnienie alkoholowe charakteryzuje się silną obsesyjną potrzebą alkoholu (alkoholizm) - słowo "głód alkoholowy" używane jest do opisania stanu charakteryzującego się zwiększonym i trudnym do zniesienia pragnieniem picia alkoholu. Ponadto osoba z uzależnieniem alkoholowym ma upośledzoną zdolność kontrolowania spożycia alkoholu - po spożyciu pierwszej porcji alkoholu nie można podjąć decyzji o jego kolejnych ilościach i momencie zaprzestania spożywania alkoholu. Nie pojawia się nagle. Ważnym krokiem w rozwoju naruszeń kontroli alkoholu jest używanie alkoholu w pracy. Kiedy alkoholik zauważa, że ​​ma problem z alkoholem, próbuje go kontrolować, ale bezskutecznie. Taka osoba również ćwiczy alkohol w celu złagodzenia lub uniemożliwienia odstawienia alkoholu i subiektywnego poczucia skuteczności takiego zachowania - alkoholik przechodzi przez działanie alkoholu, pojawiają się drażniące objawy. Alkoholik wymaga nowej porcji alkoholu. To jest powód tak zwanego "klinczowania", począwszy od każdego kolejnego dnia picia. Alkohol wchodzący do organizmu powoduje zmniejszenie objawów odstawianych, łagodzenie bólu, odzyskiwanie energii, koncentrację i myślenie. Przywraca "normalne" funkcjonowanie. Jednak trwa to krótko, ponieważ alkohol jest stopniowo eliminowany z organizmu i objawy powracają.

533-505-500

Opinie Naszych Klientów

Interesuje cię jaka jest cena detoksu alkoholowego? Zadzwoń - odpowiemy na wszystkie pytania

533-505-500 533-505-500

Poznaj Nasz Zespół z Wieloletnim Doświadczeniem